Web Sitelerindeki İletişim Formu İçin En Etkili Eklentiler

6546

By Berkay Öztunç 21 May 1919

 

Wordpress tabanlı web sitelerimize geniş geliştirici ağı sayesinde pek çok eklenti kurabilmekteyiz. Sadece iletişim formu konusunda dahi 1000’in üzerinde eklenti çeşidi mevcut. Bu noktada ihtiyacımıza yönelik eklentiyi doğru analiz etmeliyiz. Zira her kişi veya kurumun çalışma stili birbirinden farklıdır ancak eklentiler tek bir çalışma mantığıyla kodlanmıştır. Bu makalemizde sizlere bazı popüler eklentilerin artı ve eksilerinden bahsederek sizleri bu konuda biraz da olsa rahatlatmak istemekteyiz.

Contact From 7

Contact From 7 resmi olarak Wordpress Eklenti havuzunda en çok indirilen ve kullanımda olan eklenti konumunda bulunmaktadır. Kendisi tamamen ücretsiz olup wordpress iletişim formları arasında da en kaliteli ve en kullanışlı olandır. Hatta pek çok theme developer kendi theme kodlarına Contact From 7’yi entegre etmektedir. En önemli özelliği belki de Türkçe dil desteği bulunması. Müşterilerinizden ya da ziyaretçilerinizden pek çoğu maalesef İngilizce bilmemekte olup İngilizce olan eklentiler sitenizde ziyaretçi kaybına ve hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir. Bunların yanı sıra Really Simple Captcha, Bogo ve Flamingo gibi eklentilerle de entegre olabilmektedir. Çok fazla kullanıcısı olduğu için sizlerin yaşadığı herhangi bir sorunu mutlaka birisi daha önce  yaşamış ve bunu internet ortamında paylaşmıştır bu noktada takıldığınız yerleri kolayca çözüme ulaştırabilirsiniz.

Powr.io İletişim Formu Oluşturucu 

İletişim formları artık sadece bir fikri iletmek amacıyla değil feedback, order, appointment, contact, mailling list gibi pek çok  kategoriye ayrılmış bulunmakta ve size en uygun olan iletişim formunu temin etmek bazen zolayıcı olabilmektedir. Powr.io size her şeyi şablonlar halinde sunmakta ve sizlerin isteğine göre  iletişim formunuzu yeniden oluşturmanıza izin vermektedir.

Vemple Analytic

Vemple Analytic, bütün platformda web servislerinden gönderilen dataların kayıt edilmesini ve bu dataların tek bir merkez üzerinden yönetiminin sağlanabilmesine olanak sağlamaktadır. Gelen form bilgilerindeki verilerin kaydı yapılırken aynı zamanda gerekli bilgi ayrıştırmaları yapılır ve size rapor halinde sunulur. Toplanan bilgilerin içinde formun gönderildiği cihazın bilgileri, konum, formun doldurulma süresi ve kullanıcının geldiği yol size verilen raporda bulunmaktadır.