En İyi 6 İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

7763

By Berkay Öztunç 05 Apr 1919

Drupal

Drupal açık kaynak kod olarak sunulan ve kurlumu ücretsiz olarak sizlere sonulan bir içerik yönetim sistemidir, Ama tabikide bir o kadar karmaşık bir alt yapı ve geliştirme düzeni vardır . Güvenlik ve destek anlamında oldukça kurumsal bir yapıda açık kaynak kod dünyasında gelişmektedir. Bunun yan etkisi olarakda bir çok eklenti uzun zaman sonra entegre olabilmekte. Güvenlik üst düzeydedir, ama açık kaynak yapısı olduğu için unutulan bir eksiklik veya aksatılan bir güncellemede sistem bozulabilir veya erişim yapılarak bilgileriniz silinebilir.

Drupal' ile ilgili deyatlı bilgi

Wordpress

Açık kaynak ve web dünyasında adını sürekli duyguğumuz bir içerik yönetim sistemidir. Gelişimi oldukça hızlıdır, tema olarak çok fazla olanak sağlar ve kurulumları basittir. Tabi ileri düzey özelleştirmelere pek imkan sağlamaz. Her ne kadar kurulum aşamalarında ücretsiz olsada, güvenlik ve mantıksal işlemler için gerekli eklentiler ücretlidir. Sitem temelinde kişisel geliştrimeye açıktır. Basit düzeyde php bilgisi ile bir kaç değişiklik yapabilirsiniz. Bunun getirmiş olduğu dezavantaj ise güvenliği zayıf sistemlerdir. Eğer siteniz kişisel bloğunuz değilse ve ciddi bilgiler paylaştığınız bir kitle yoksa veya markanızın temsil etmiyorsa, tercih edilebilir bir CMS

Wordpress ile ilgili detaylı bilgi

Joomla 

CMS sistmelerin ilklerin olan joomla , hem tema bakımından hemde kurumsal entegrasyon konularında ciddi bir kütüphaneye sahiptir. Joomla üzerinden yapıcağınız bir site düzenli güncellendiğinde uzun vadede kullanalıbilir , ve daha sonra yeni verisyonlara geçişde kolaylık sağlar, cevap süresi olarak diğer platformlardan daha hızlı yanıt veren bir sistemdir. Lakin kurulumu ve kullanımı o kadar kolayda değildir. Detaylı bir bilgi isteyen ve ince ayarları olan bir yazılımdır .

Joomla ile ilgili detaylı bilgi

Magento

Daha çok e-ticaret üzerine modülleri geliştirlmiş ve devam etmekde olan e-ticaret için hazırlanmış bir altyapıdır. Açık kaynaklı olamsından kaynaklı açık kaynak kodlu bir sistemi çok tercih etmem. Ama sunduğu imkanlar ve bunları ücretleri bakımından piyadaki bir çok yazılımdan daha ucuza e-ticaret sitesi açabilmektesiniz. Ama ne kadar güvenilir ve güvenli olcaktır o konuda ciddi soru işaretleri var. Kurulum ve geliştirmek için ciddi bir denyim gerektirin arka plana ihtiyacı var, bazı noktalarda XML ve Json yapılarına hakim olmanız gerekebiliyor ayarları yapabilmek için.

Magento ile ilgili detaylı bilgi

Roketly

E-ticaret diyince akla gelen diğer içerik yönetim sistemlerinden biridir. Bir konuda buna değinmek istedim çünkü CMS den birazda öte bir sistem ama yaptıkları yeteneklere bakınca eklemeden geçemedim. Sistemde özel bir e-ticaret arka plan yönetimi ve içerik yönetimi istiyorsanız bir bakmanızı önerebilirim. Açık kaynak olmıyışı sistemi güvenli kılıyor ve alt yapı olarak Laravel kullanıldığından yazılım konusunda erişilemez olmuş durumda.

Roketly ile ilgili detaylı bilgi

Vemple CMS

Tabikide buna değinmeden geçemicem. Bizler tarafından üretilen siz müşeterilerimiz için sınırsız olanak sunubilen Vemple CMS. Kurulumu ve sizin için özelleştirilmesi bizler tarafından yapılarak sizlere anahtar teslim bir içerik yönetim paneli veriyoruz. Sizin talep ettiğiniz ve sürecinizi sınırlarında diğer sistemlerin sunamadığı içerik yönetim kolaylıkları ve hatta sonrasında gerekli olan tüm yazılımsal Modülleride sizler için programlıyabilmekteyiz. Genel maliyete bakıldığında çöpe giden kalemlerdense , size güvenli ve yıllarca sorunsuz çalışabilcek bir sistem sunabiliyoruz. Kendi sunucularımızda 7/24 Güvenliğimiz altında markanızı veya bilgileriniz internet dünyasına açabilmektesiniz.