Apple gene yaptı yapacağını Apple VPN

816

By Berkay Öztunç 06 Nov 2020

Sevgili bağımsız geliştiriciler direk söylüyorum kişisel olarak apple'a VPN atamıyorsunuz(nokta). Neden 5.4 de anlatılmış. Apple sizden bir şirket veya organizasyon olmasnızı istiyor. Tabi bununlada bitmedi. Eğer çin üzerinde bir apple VPN uygulaması yapıcaksanız kesinlikle sertifika istiyor (Bu arad huawie store da istiyor bunu). Oyy oyyy kaç saat swift 5 öğrenmekle harcadım Apple vpn ile ipsec bağlantısı için debelendim durdum, ios firebase ekledim, admob'u ayarladım, mağaza görselleri filan dedim bir heyecan 48 aldı.

 

Selamın aleyküm ben apple almıyorum seni.....

Son zamanlarda apple admob ile verdiğim hayatta kalma mücadelesinin umutlarıda bununla sönmüş bulundu. Çok üzücü bir durumdur ama malesef durum böyle. Kişisel apple developer hesapları ile yayınlanabilicek applerin bir kısıtlaması var. 

 

Başka bir durum daha söyliyeyim. Bu aralar mağzalarda corona ile ilgili bir içerik içeren yayın atıcağınızdada mutlaka tıbbi olarak kaynağını istiyip red ediyorlar yok ise. Zaten geçen hafta apple ile giriş koymazsanız red yersinizi anlattım. 


Adamlar resmen tekel ve istedikleri çok güzel yapıyorlar. Apple şirket hesabı 260$ nasıl veriyim şimdi ben 2200 TL (yazı yazılırken dolat 8.5). Neyse appledan nefret etmek için bir neden daha. He birde Xcode, salaklar iphonu'u xcode dan önce update ediyorlar. x code'u beta atıyorlar