Youtuber olunur mu ?

1356

By Berkay Öztunç 25 Jul 2020

Herkeze 2020 den merhaba, dünytanın her yerinde milyonlarca youtuber ve sosyal medya üzerinden gelir elde eden binlerce insan var. Bunlar influencer yani ateşliyici olarak geçmektedirler. Bu kişiler içeriklerini sosyal medyalar aracılığıyla insanlara ulaştıran ve belirli bir kitlesi olan insanlardır. Çoğunuz youtube da popiler bir video izlediğinde "bu ne lan" diyebilirsiniz. Ama şundan emin olun sizinde dikkatinizi çeken bir içerik 100% vardır. Bu konuda popiler kişiler değil ama daha spasifik işler yapan kanal açmış kişilerde var. Buda sizin gibi düşünen ve keyf alan insların yoplandığı belili kanallar. Şimdi gelelim asıl soruya açmak istiyorsunu ve düşünüyorsanız. Bence açmayın, çünkü bu öyle çok düşünülmesi gerekilen bir durum değil. Ya açarsınız içeriğinizi koyarsınız ve izlenmezsiniz yada izlenirsiniz. Bunun için çok profesyonel olmanız veya aksesuarlarınızı olması gibi şeylere gerek yok. Bir telefon alın hesap oluşturun açın  ve çektikce düzenlemeyi öğrenip yükleyin, zamanla zaten insanlar sizin videolarınızı izliceklerdir. Olmaz değil ama bunu bir meslek olarak yapmak inanılmaz yorucu bir iş bundan emin olabilrisiniz. Heleki bir ekip olmadan tek başına giriceksiniz vay edit zamanı harcadığınız zamana. Tabikide çok fazla engeli ve zorluğu var bundan 100% emin olabilirsiniz.

 

En fazla düşünülen konular şunlar.

1. videoda ben şimdi nasıl konuşucam nasıl bir cihazaa bakıcam ve içtenlikle konuşup herşeyi aktarıcam.

2. video da ya bu geçişler filan nasıl oluyor

3. video da oha resmen bunun için bir kurgu yapmam lazım

4. video da bu  butonlar filan nasıl ekleniyor ya abonelikler tuşları.

10. videoda ben ne konuşucam bitti düşündüğüm o youtuberlık ile ilgili içerik bitti 

11. video ben ne yapıyorum ya 5-10 kişi izliyor bazen 50 ne olcak ya arkadaşlara madaramı oluyorum çözemedim 

15. video izlenmeye başladımda bu yorumlar nedir ya dayanamıyorum önüne gelen linç bir sövmedikleri kaldı.

20. video başarıyı elde ediyorum sanırım reklamlarım açıldılar

21. video neeeee bu nedir 1000 gösterim için 1.5 liramı şakamı bu milyon izlenmezsem bir şey kazanmıyorumki askari ücretle bile benim saatlik ücretim daha yüksek oluyor.

 

vs. bla. vs. bla. 

 

Sonuçta 120 video atmış oluyorsunuz ve pasif geliriniz aktif olmuş oluyor. Yani artık 121. videoyu çekmeseniz bile bir izlenme gelicektir. ama zamanla düşüş yaşıcaksınız. Bunun için devam ediceksiniz. Aylık oaranda her videonuz + 20000 izlenme gelmeye başlıcak ve ay sonunda 4 haneli rakamlarda bir youtube geliriniz olmaya başlacak.

 

Gelelim cevaba olunur neden olunmasın ama işlemler ve süreç ciddi emek istiyen birşey ve bu emeği vermeniz için çok sabırlı olmanız gerekmekte.

 

Ekipman işini dert etmeyin, zamanla hepsine erişiyorsunuz. Web cam den profesyonele çıkanlar var