Android telefonlarda erişim engelini kaldırma

1858

By Berkay Öztunç 21 May 2020

Erişim engeli, bir çok ülkede belirli kaynaklara kolay erişimi kapatmak için kullanılmaktadır. Bir çok zaman sosyal medya gibi mecralarada erişim kısıtlaması getirilir. Twitter kapatıldığında insanlar bir yolunu bulup bu erişim engelini aşmaktadır. Tabikide burdaki asıl amaç normal kullanıcıların erişimlerin kapatılması. Twitter erişim yasakları galdiğinde insanlar VPN kullanarak siteye erişim yapabilmektedir. VPN kullanmak bir çok alanda avantajlıdır.Ama genel anlamadı şu durumu ortadan kaldırmak lazım. VPN kullanımı sizi gizlemez. Sadece fiziki adresiniz sanal bir adres üzerine taşır. Bu durumda bile halen sizin kim olduğunuz bilinir.

 

Dünyada bir çok VPN sistemi bulunmaktadır. Ücretsiz olanları genelde yoğun trafik oluşturduğu için erişim sıkıntısı yaşatabilmektedir. Bu noktada VPN'in ne kadar ücretsiz olduğuna bakılması önemli bir durum. Örneğin torrent indirme izin veren Ücretsiz vpnler oldukça yavaştır

VPN in bir diğer avantajı internetde gezerken gelicek 1. hack işlemlerinden korunursunuz. Sizin cihazınızdan önce VPN sunucusuna saldırı gelir. Buda size iş işten geçmeden o ağdan çıkma önceliği sunar. 

 

Ücretsiz VPN olarak bir çok yazılım ve eklenti mevcut. Sadece VPN de bunlardan biri ücretsiz ve herkeze eşit bir oturum süresi tanıyor. Yani kişiler ihtiyaçları doğrultusunda kullanıp çıkıyor. Bundan kaynaklı bir çok VPN'e göre daha hızlı. Ücretsiz bir şekilde android store dan indirebilir ve ömür boyu kullanabilirsiniz.