Tutkalsız boraksız slime yapımı nasıl olur ?

9278

By Berkay Öztunç 05 Apr 1919

tutkalsız boraksız slime yapımı son zamanlarda en popüler slime türlerinde yer almakta . Peki  tutkalsız ve boraksız slime yapımı neden bu kadar önemli ? slime yapımında kullanılan tutkalın ne gibi zararları var ? Bu yazımda sizlere nasıl tutkalsız boraksız slime yapılır onlardan bahsedeceğim. Slime yapımında kullanılan maddelerde etken madde olmaması çocuklarınız için önemli bir husutur. Bu yüzden tutkalsız boraksız slime yaparken aşşağıdaki 6 birleşeni kullanmanızı öneririm 

Tutkalsız boraksız slime yapımı için gerekenler 

  • Şampuan
  • Yüz maskesi kürü
  • Gıda Boyası 
  • Traş köpüğü
  • Temizleme losyonu
  • Son olarak da Su

Tutkalsız slime yaparken dikkat edilmesi gerkenler 

tutkalsız slime yaparken dikkat etmemiz gereken birkaç husus vardır. Bunlardan birincisi şampuanı çok köpürtmeden karıştırmak. Kullandığımız temizleme losyonunu nu homojen bir şekilde karıştırmak. Boraksız bir slime yapımında renklendirme ve yumuşatma olayı için traşköpüğü çok büyük önem taşır. Pufuduk bir slime yapmak için traşköpüğünü istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Slime renklendirme nasıl olur ?

Slime yapımında en önemli olan ve keyif veren nokta slime'ın rengi bunun için gda boyası kullanabilirsiniz farklı oranlarda ve farklı renklerde slimeları birbirine karıştırıp karmalık renkli slimelar üretebilirsiniz.

Tutkalsız boraksız slime yapamak için temizleme losyonu kullanmak

Temizleme losyonu diğer bileşenlere göre zarasız ve slime yapımında kullanılabilcek en güzel maddelerdendir. Bir çok kozmetik marketinden kolaylıkla bulabilirsiniz.