Telefondan fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler

6859

By Berkay Öztunç 05 Apr 1919

Telefonlardan fotoğraf çekerken dikkat etmek gerekiyor. Telefonunuz modeli veya kalitesi ile şifreleme. Telefon çekmekte de uygulanmaktadır. Bu sayade daha profesyonel kareler yakalı paneli. Fotoğraf efektlerinin yanı sıra fotoğrafın çekildiği açı, perspektif ve arka plan ayarlaması da önemli. Bunlara ek olarak onu birde bir fotoğrafın güzel olan anlamı sağlayan şeyde ışıktır.

Telefonunuzu sabit tutun

Telefon deyip geçmeyin, telefon sabitlemeyi ve görüntü sabitlemeyi arttırmak. Akıllı telefonlar otomatik olarak pozlama ayarı yaptığınız, siz sabitliğinizle daha fazla ışık ve netlik yakalabilirsiniz. Bu yüzden mevcut fotoğrafçılık gibi turun ve çekim gerçekleştirin.

Grid sistemi

Ekranınızda 3x3 ızgara sistemi birçok akıllı telefonun bulunduğu özel kamera bulunuyor. Grid sistemi yanı bölümleme boyutu bir fotoğrafın perspektif ayarını ve altınıyla gösterilmektedir. İçerdeki 4 kesişim noktası altın noktalardır. Altın rengi kullanarak çekilmeğiniz objeyi ve arkapanı ayarlayabilirsiniz. Grid çekimleri için çok fazla örnek ölçeklendirme internete de ve craftwacth da mevcut. Bir başka konu da bunun yönlendirme ve ekseni bu gridler açısından oturtabilirsiniz.

Çevrenizdeki çizgiler

Dikkat çekmeyi seviyorsanız kesinlikle çekim yapacağınız arkaplandaki çizgileri kaydedin, tüm çizgiler bitişinde çekeceğiniz obje yer alsın. Bu sayede göz için ufak bir hile yapılmış olacaksınız.

Teklik kuralı

Çekeceğiniz objelerini simetrik ve çift çekilmiş obje çekmek sizin için güzel olabilir. Ama dikkat çekmeniz gereken tek grafikler. Bu kalemden 3-5-7 adet bir arada çektiğinizde daha fazla dikkat çekici olacaktır. Gözaman eksik kalan koşul arayacağından tek rakamlarda her zaman daha fazla dikkat çekersiniz.