Android için en iyi 3 VPN

830

By Berkay Öztunç 12 Sep 2020

Öncelikle VPN nedir diye sormayacağınızdan ben direkt özelliklerini anlatayım. VPN sizi ortak bir ağ üzerine bağlanmanızı sağlar. Peki bu normalde nasıl oluyor. Şu şekilde VPN paylaşımcıları ve bağlananları kendi aralarında bir sanal iç ağ oluşturuyor. Bu sayede internete çıkış adresleri direkt diğer bağlayıcılar veya sunucular olabiliyor. Yani web içinde haberleşmek için birbinizin bilgisayarlarını veya sunucuyu kullanıyorsunuz. Bunu yaptığınızda nasıl bir davranış oluyor?  İstediğiniz internet istekleri merkezi dağıtıcınızın ağı içerisinden dünyaya çıkmıyor. Bunun yerine paketlenip adreslenip VPN sunucunuzun olduğu yerden dünyaya çıkıyor.

Şöyle hayal edelim bir mektubunuz var ve bunu Hub'a iletmek istiyorsunuz. Ama devletiniz Hub ile iletişim kurma izni vermiyor. O zamanda siz de mektubu zarfa koyup şifreli bir yazışma yapıp Fransa'daki bir arkadaşınıza gönderiyorsunuz . Bu arkadaşınız aldığı zarfı açıyor ve şifresini çözüyor sonrada Fransa'dan Hub'a mektubu gönderiyor. İşte bu kadar bu döngü geriye de böyle geliyor. Şimdi bu durumda ne gibi bir özelliğiniz oldu?

  1. Sınırsız internet erişimi
  2. Yasakları ve engellemeleri aşma
  3. Haberleşmede güvenli şifreleme
  4. Erişim gizliliği
  5. Paylaşımlı ağ üzerinde oyun oynama, mesela bazı VPNler buna izin vermezler. JUST ve SADE vpn buna izin veriyor.

Android telefonlar için en iyi VPNleri sayacak olursak aşağıdaki gibi bir en iyi vpn listesi yapmak gerekir.

Kolay ve Google Play'den ücretsiz indirebileceğiniz bu VPN'ler tam olarak bizler için üretilmiş ve sunulmuşlar.

1 SADE VPN

https://bit.ly/32lfWnT


2 JUST VPN

https://bit.ly/2PHVu9G

3 VPNhub

https://bit.ly/32lfWnT

 

Android için en iyi VPN seçenekleri bu şekildedir. Netflix, Youtube veya diğer platformalara erişim sağlamak için kullanabilirsiniz. Erişim sorunlarınızda ping sorununuzu ortadan kaldırabilir. Netflix için VPN listesine en üstte bu üçü yer alabilir.