3D yazıcı ile yapılabilcek 10 Mükemmel kullanışlı eşya

7267

By Berkay Öztunç 05 Apr 1919

3D yazıcılar ile hayatımızda basit ve kolay bileşenler yapmamız çok mümkün. Özellikle eşyaların kullanım alanını kişisellştirmek üzere yapılan bu tasarımlar çok kolay ve kullanışlı. 3D yazcılar için birkaç farklı site mevcut ama en iyisinin kesinlikle www.thingiverse.com olduğunu söyliyebilirim. Burda birçok model mevcut, hem üretkenliği arttıracak hem de birçok cihazınıza güncelleme yapabileceğiniz bir sistem. 3D yazıcılar için gerekli slikon kalitesi bulduğunuzda birçok birleşim ve hareket özelliğine sağlayan cihaz yapabilirsiniz. Genelde 3D yazıcısı olanlar ilk olarak 3D yazıcısını geliştirme ve güncelleme yapmakta.

 

Kulaklık Anahtarlık

Kulaklık girişi şeklinde yapılan bu anahtarlığın birçok versiyonu bulunmakta ve kulaklıklarınız için çok mükemmel koruyucularda bulunmakta 3D yazıcı ile kolay ve hızlı yapıcağınız bu aparat sayesinde birden fazla anahtarlık modeli de mevcut. Apple ürünlerinin gelişmiş konusunda insanlar birçok modelleme yapmış bulunmakta.

Carabiner 

3D yazıcı ile yapılabilecek en keyifli aparatlardan biridir. Carabiner genelde çantalarda kullanılır ve diğer birkaç malzemenin asılmasında kullanılır. Anahtarlık olarak da kullanım alanları vardır. 3D carabiner modeli 2 parçadan birleşmektedir ve birleşim için herhangi bir aparat olmamatadır. 3 yazıcılarda birden fazla monte edilebilir model oluşturmak mümkündür en basit örneği 3d carabiner dır.

Tripod

Telefonunuzla uyumlu tripod yapımı video çekimi ve ilerdeki 3d modellemeleriniz için oldukça başarılı bir tasarımdır. 3D modelleme için sabit görüntüler için bu model 5 parçadan oluşmaktadır. 5 farklı birbirine geçebilen tasarım sayesinde yapıştırma veya monte etmeniz gerekmez. Sert silikon kullanılarak yaptığınız bu tasarım için ekstra uzatma geliştirebiliyorsunuz ve sadece telefon için değil, aksiyon kamerası içinde başlık tasarımı mevcut.